پیش دبستان و دبستان دخترانه دوره اول و دوم نوید صالحین خوزستان اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان - ناحیه 4 شهرستان اهواز

امور تربیتی

پیام مشاور(3)

هدف اصلی از مشق در منزل یادگیری کنترل و نظم در زندگی کودک است نه آموختن بیشتر

 

حفظ اشعار و جدول ضربها، فرمول های ریاضی باعث رشد مغز خواهد شد مطالعات نشان می دهد بیشتر بزرگان و مخترعین دنیا کسانی بودند که در کودکی مطالب زیادی را حفظ کردند حتی حفظ شعر ، نقاشی و کاردستی توانایی مغز را بیشتر خواهد کرد.

پیام مشاور(2)

پاسخ به سوال های کودک

 یکی از بزرگترین مسئولیت های کار پدر و مادر برخورد درست با کنجکاوی های کودکان است. و پدر و مادری که به سوال های کودک خود با بی حوصلگی و خشم جواب می دهند آهسته آهسته یکی پس از دیگری پرهای این کودک را که می خواهد پرواز کند را می کند. چنین برخورد نامناسبی با کنجکاوی کودک باعث می شود در بزرگسالی علاقه  و توجهی به دانایی و کنجکاوی نداشته باشند و هیجان برای دانستن و یاد گرفتن از خود نشان ندهد و هیچ لذتی از رشد و درک دانایی را نداشته باشد.

 

 وقتی والدین سر روش تعلیم و تربیت کودک با هم هماهنگی و همکاری نداشته باشند آسیب به مراتب بیشتر از آن است که به هر دو والدین به راهی غلط برای تربیت کودک بروند. اگر نمی توانید با همسرتان به توافق برسید بهتر است کار اشتباه همسرتان را ادامه دهید تا اینکه راه درست خودتان را بروید. آسیبی که کودک از رفتار بد و غلط پدر و مادر می بیند به مراتب کمتر از عدم توافق بین والدین است گویی پدر و مادر کودک را به ماشین ببندد و هر کدام راه خودشان را بروند.

پیام مشاور(1)

گوشی را از دست بچه ها بگیرید

آنقدر گوشی های هوشمند در دستمان گرفته ایم که بچه ها هم عادت کرده اند و این گوشی ها اسباب باز های اصلی شان شده و حتی شاید عادت کرده ایم این ابزار را در دست آنها هم ببینیم. اما کارشناسان با تاکید بر اینکه اعتیاد به گوشی های هوشمند به سلامت روان کودکان و نوجوانان آسیب می زند هشدار دادند که والدین باید درباره این موضوع نگران باشند. اگر نوجوانی همیشه آنلاین است و شبکه های اجتماعی را چک می کند باید در مورد این رفتارش نگران بود، حتی گفته می شود اعتیاد به گوشی های هوشمند از تلف کردن وقت برای به اشتراک گذاشتن تصاویر و ویدیوها خطرناکتر است. در واقع نوجوانانی که به گوشی های خود و اینترنت اعتیاد دارند در مغزشان دچار بی تعادلی شیمیایی هستند که آنان را در معرض ابتلا به افسردگی و اضطراب قرار می دهد. اعتیاد به این گوشی ها مسیر زندگی اجتماعی و طبیعی روزانه، الگوی خواب و الگوی احساسی کودکان و نوجوانان را تخریب می کند که ناشی از عدم سیگنال رسانی مناسب و نرمال مغز است. کاهش عملکرد یکپارچه مغز و عدم تنظیم و پردازش در شبکه عصبی مربوط به شناخت و عاطفه

آنها، اثر اعتیاد به گوشی های هوشمند است.